Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmożone kontrole UTK na początku listopada

31.10.2018

Zbliżający się okres jest czasem zwiększonej liczby podróży. Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podróży w czasie listopadowych wyjazdów, inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego przeprowadzą dodatkowe kontrole pociągów.

Od 31 października do 5 listopada na terenie całego kraju prowadzone będą wzmożone kontrole pociągów pasażerskich. Kontroli poddany zostanie m.in. stan techniczny oraz oznakowanie pojazdów, zatłoczenie pociągów oraz warunki higieniczno–sanitarne i inne czynniki, które mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

Pasażerowie, którzy chcą złożyć skargę lub reklamację w pierwszej kolejności powinni kontaktować się z przewoźnikiem, z usług którego korzystali. Dane teleadresowe spółek kolejowych znajdują się m.in. na stronie UTK. Jeśli otrzymana odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca, wówczas można skontaktować się z Urzędem Transportu Kolejowego za pomocą formularza internetowego lub wiadomości e-mail wysłanej adres pasazer@utk.gov.pl. Pod numerem 22 460 40 80 od poniedziałku do piątku (od godz. 8.15 do godz. 16.15) czynna jest infolinia dotycząca praw pasażerów.

Pasażerowie, których roszczenie finansowe nie zostało uwzględnione, mogą także wziąć udział w postępowaniu polubownym prowadzonym przez Rzecznika Praw Pasażera Kolei. Szczegółowe informacje na temat przebiegu postępowania oraz wzór wniosku o jego wszczęcie dostępne są na stronie internetowejwww.pasazer.gov.pl.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyjmuje również zgłoszenia podróżnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. W tych sprawach można skontaktować się za pomocą formularza internetowego, wiadomości e-mail wysłanej adres bezpieczenstwo@utk.gov.pl lub pod numerem telefonu 22 749 15 85.

 

do góry