Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aplikacja ERA SMS – wsparcie oceny systemu zarządzania bezpieczeństwem

23.10.2018

ERA SMS to aplikacja opracowana przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej. Bezpłatny program pozwala przewoźnikom i zarządcom ocenić funkcjonowanie systemu zarządzania bezpieczeństwem (SMS).Aplikację można pobrać na urządzenia z Androidem oraz iOS.

Aplikacja umożliwia przegląd głównych elementów składających się na system zarządzania bezpieczeństwem w kolejnictwie. Narzędzie pozwala sprawdzić zgodność z wymogami nowego rozporządzenia ustanawiającego wspólne metody bezpieczeństwa dotyczące wymagań SMS w ramach IV pakietu kolejowego[1]. Program pozwala ocenić skuteczność funkcjonowania całości lub części systemu zarządzania bezpieczeństwem. Ocena oparta jest o dowody uzyskane podczas nadzoru. „ERA SMS” umożliwia również tworzenie raportów.

Aplikacja dostępna jest jedynie w języku angielskim. Narzędzie przeznaczone  jest dla przewoźników kolejowych, zarządców infrastruktury oraz krajowej władzy bezpieczeństwa.

Stosowanie „ERA SMS” nie jest obowiązkowe. UTK zachęca jednak wszystkie przedsiębiorstwa kolejowe do pobrania tego narzędzia oraz zapoznania się z jego możliwościami.

Linki do pobrania: platforma Android, platforma iOS.

 

[1] Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2018/762 z 8 marca 2018 r. ustanawiające wspólne metody oceny bezpieczeństwa w odniesieniu do wymogów dotyczących systemu zarządzania bezpieczeństwem na podstawie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/798 oraz uchylające rozporządzenia Komisji (UE) nr 1158/2010 i (UE) nr 1169/2010

  • Podstawowy widok aplikacji ERA SMS
    Podstawowy widok aplikacji ERA SMS
do góry