Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jesienna korekta rozkładu jazdy pociągów

18.10.2018

W najbliższą niedzielę, 21 października 2018 r., wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Pociągi według tego rozkładu będą jeździć do 8 grudnia.

W czasie obowiązywania rozkładu jazdy pociągów 2017/2018 zarządca infrastruktury PKP PLK przewidział pięć korekt. Związane są one m.in. z remontami na liniach kolejowych. Najbliższa zmiana nastąpi w niedzielę 21 października 2018 r. i będzie obowiązywała do 8 grudnia 2018 r.

Zarządca infrastruktury, na swojej stronie internetowej powinien zamieścić szczegóły rozkładu jazdy, na co najmniej 21 dni przed wejściem w życie korekty. Na dworcach i stacjach kolejowych powinny pojawić się w formie plakatów z co najmniej 10-dniowym wyprzedzeniem. Aktualny rozkład jazdy powinien być również dostępny na stronach internetowych przewoźników. W ich przypadku ustawa nie wskazuje konkretnych terminów publikacji.

W związku z planowaną korektą rozkładu jazdy inspektorzy UTK w całej Polsce przeprowadzą kontrole. W ich trakcie sprawdzą wywiązanie się z obowiązku publikacji oraz dostępności i czytelność przyszłego rozkładu.

Ważne linki

Oficjalny internetowy rozkład jazdy zarządcy infrastruktury PKP PLK

Generator elektronicznych plakatów stacyjnych

Sieciowy rozkład jazdy

Adresy stron przewoźników pasażerskich można znaleźć na stronie UTK po kliknięciu w logo wybranego przewoźnika.

 

do góry