Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gra miejska w Dniu Transportu w Warszawie

26.09.2018

Przejazd pociągiem retro, testy szybkości reakcji jakie przechodzą maszyniści, zwiedzanie sortowni Poczty Polskiej i zakamarków Dworca Centralnego, wystawa taboru na Olszynce Grochowskiej – to tylko niektóre atrakcje przygotowane w ramach gry miejskiej na Dzień Transportu. W najbliższą sobotę, 29 września w godz. 10:00 – 17:00 zapraszamy do 6 punktów na terenie Warszawy.

W sześciu lokalizacjach w stolicy na miłośników transportu będą czekały atrakcje. Dla pierwszych 800 osób, które zbiorą odpowiednią liczbę pieczątek gwarantowane będą nagrody. Stoisko Urzędu Transportu Kolejowego będzie można znaleźć na Dworcu Centralnym  w Warszawie. Zapraszamy do mini miasteczka kolejowego i udziału w quizie bezpieczeństwa kolejowego. Każdy chętny będzie mógł sprawdzić czy przeszedłby testy badające tempo reakcji, które musi zaliczyć każdy maszynista. Pasażerowie będą mogli również dowiedzieć się jakie prawa im przysługują i porozmawiać z Rzecznikiem Praw Pasażera Kolei.

Inicjatorem Dnia Transportu jest Ministerstwo Infrastruktury, które zaprosiło do współpracy m.in.  PKP S.A., PKP Intercity, Instytut Kolejnictwa, PLL LOT, Lotnisko Chopina, Urząd Lotnictwa Cywilnego, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz Urząd Transportu Kolejowego.

Atrakcje w Dniu Transportu zlokalizowane będą w punktach:

  • Bocznica Kolejowa PKP Intercity Warszawa Grochów (ul. Chłopickiego 53);
  • Instytut Kolejnictwa (ul. Chłopickiego 50);
  • Dworzec Centralny (hala w pobliżu kas), Al. Jerozolimskie 54;
  • Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6;
  • Poczta Polska (Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy), ul. Łączyny 8;
  • Lotnisko Chopina, ul. Komitetu Obrony Robotników 49 (obok biurowca Sonata PPL).

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://www.facebook.com/DzienTransportu

 

 

  • Plakat informujący o Dniu Transportu
    Plakat informujący o Dniu Transportu
do góry