Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rusza V semestr w Akademii Wiedzy Kolejowej

10.09.2018

W październiku 2018 r. rozpoczyna się kolejny semestr Akademii Wiedzy Kolejowej. Tematy szkoleń uwzględniają zagadnienia związane z prawnymi aspektami postępowań prowadzonych przed Prezesem UTK, prawem transportu kolejowego na poziomie Unii Europejskiej, bezpieczeństwem kolejowym, oraz kwestiami dotyczącymi przyznania otwartego dostępu.

Urząd Transportu Kolejowego aktywnie wpiera rynek i chętnie dzieli się wiedzą. Dlatego w UTK organizowane są bezpłatne warsztaty. W ramach kolejnego semestru odbędą się następujące szkolenia:

  1. 18 października 2018 r. -  „Warsztaty z postępowania administracyjnego” (zapisy od 28 września);
  2. 25 października 2018 r. - „Prawo transportu kolejowego na poziomie Unii Europejskiej” (zapisy od 5 października);
  3. 29 listopada 2018 r. - „Warsztaty dla komisji kolejowych” (zapisy od 26 października);
  4. 13 grudnia 2018 r. - „Zasady składania tzw. wniosków o przyznanie otwartego dostępu" (zapisy od 16 listopada).

Zajęcia odbywają się w centrali Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 134 (nieopodal dworca Warszawa Zachodnia). Program szkoleń dostępny jest na stronie Akademii. Przez stronę Akademii można zapisywać się również na warsztaty. Wymagane jest założenie konta. Rejestracja w systemie jest bardzo prosta. Prosimy jedynie o podanie imienia i nazwiska, nazwy pracodawcy oraz adresu e-mail. Wymagane jest również potwierdzenie akceptacji postanowień regulaminu Akademii.

Akademia Wiedzy Kolejowej w UTK powstała w 2016 r. Celem Akademii jest propagowanie dobrych praktyk wśród uczestników rynku kolejowego poprzez prowadzone przez Urząd szkolenia i warsztaty. Akademia dodatkowo  daje możliwość reagowania na problemy rynku kolejowego.  Wykładowcami są pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego.

Przez cztery semestry przeprowadziliśmy 26 szkoleń. Największą popularnością cieszyły się tematy związane z nowelizacją ustawy o transporcie kolejowym. Szkolenia są bezpłatne, jednak uczestnicy powinni ocenić szkolenie oraz prowadzących. Do pobrania z systemu są indywidualne certyfikaty potwierdzające odbycie szkolenia. Materiały ze wszystkich szkoleń dostępne są na stronie Archiwum.

do góry