Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Urząd Transportu Kolejowego prezentuje raport społecznej odpowiedzialności za 2017 r. (Aktualizacja)

17.08.2018

Drugi rok z rzędu UTK prezentuje raport społecznej odpowiedzialności. Dokument jest zbiorem dobrych praktyk w zakresie działań społecznie odpowiedzialnych, które prowadzi Urząd Transportu Kolejowego jako organ administracji publicznej.

Raport został podzielony na części odnoszące się do głównych obszarów działalności Urzędu w ramach społecznej odpowiedzialności: Bezpieczeństwo, Dostępność, Czyste środowisko i Ambitny zespół. Dokument jest podsumowaniem działań, które zrealizowano w 2017 r.

- Chcemy zaprezentować kolejne elementy naszej codziennej działalności, które mogą wpływać na otoczenie, w którym funkcjonujemy – napisał Ignacy Góra we wstępie do publikacji. - Jednocześnie chciałbym podkreślić, że naszym zamysłem jest inspirować inne jednostki administracji publicznej i podmioty rynku kolejowego do podejmowania podobnych inicjatyw, jak te, o których mowa w raporcie – dodał.

W raporcie można przeczytać, w jakie cele zrównoważonego rozwoju wyznaczone przez Organizację Narodów Zjednoczonych wpisują się działania Urzędu oraz w które działania społeczne najbardziej się angażuje.

- Cieszy fakt, że wśród podmiotów rynku kolejowego widać chęć działalności w duchu Celów Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności. Transport kolejowy ze względu na bezpośredni kontakt z pasażerami wydaje się obszarem, w którym społeczna odpowiedzialność jest szczególnie potrzebna. W działaniach społecznie odpowiedzialnych ważne są drobne, często mało spektakularne działania. Bez nich żaden sukces nie zostałby osiągnięty – pisze Ignacy Góra w raporcie.  – Mam nadzieję, że w kolejnych latach uda się nam kontynuować nasze przedsięwzięcia oraz włączyć się w coraz to nowe idee - dodaje.

Raport Społecznej Odpowiedzialności w wersji do przeglądania oraz do druku znajduje się w dziale Opracowania Urzędu Transportu Kolejowego.

Aktualizacja:

Do 17 września można zagłosować w konkursie "Raporty Społeczne" zorganizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte. Swój głos oddajemy poprzez formularz dostępny na stronie http://raportyspoleczne.pl/zaglosuj-na-raport/. Głos oddaje się na 3 publikacje. W formularzu należy również wpisać swój adres e-mail oraz określić grupę interesariuszy, do której należymy. Na koniec trzeba potwierdzić udział w głosowaniu poprzez kliknięcie linku przesłanego na podany adres e-mail. Dopiero wtedy głos zostanie zapisany w systemie.

 

do góry