Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedłużony termin przesyłania zgłoszeń do konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”

20.06.2018

Do 1 lipca 2018 r. można nadsyłać zgłoszenia w III edycji konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym ". Udział w konkursie to szansa, by wypromować swoje działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Do UTK docierały prośby o  przedłużenie terminu składania prac w Konkursie kultury bezpieczeństwa. Podjęliśmy więc decyzję, że zgłoszenia można nadsyłać do 1 lipca 2018 r. Umożliwi to wszystkim Sygnatariuszom wzięcie udziału w konkursie. Ich doświadczenia i trud włożony w pracę nad stałym podnoszeniem bezpieczeństwa w prowadzonej działalności będzie mogło zostać dostrzeżone przez Kapitułę konkursu.

Udział w konkursie jest szansą dla sygnatariuszy Deklaracji, dzięki której mogą walczyć o nagrodę Prezesa UTK w zakresie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo w transporcie kolejowym. Uczestnicy mogą nadsyłać zgłoszenia w jednej z pięciu kategorii:

  • Rozwiązanie techniczne,
  • Rozwiązanie systemowe,
  • Czynnik ludzki – edukacja,
  • Pasażer z niepełnosprawnością,
  • Praca dyplomowa.

W kategorii „Praca dyplomowa” można zgłaszać również prace doktoranckie oraz publikacje w czasopismach naukowych określonych w kryteriach przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym.

W tym roku istnieje również możliwość zgłaszania nie tylko rozwiązań już funkcjonujących, ale też idei oraz projektów będących w fazie planowania. Wprowadzono również większą swobodę w obszarze formy przesyłanych zgłoszeń np. filmów, animacji, publikacji.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych zgłoszeń otrzymają statuetki kultury bezpieczeństwa. Sygnatariusze Deklaracji będący autorami najlepszych prac otrzymają również możliwość posługiwania się złotym logotypem kultury bezpieczeństwa.

Zgłoszenia należy przesyłać do 1 lipca 2018 r. za pośrednictwem interaktywnego formularza dostępnego poniżej lub na adres kultura@utk.gov.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu można znaleźć w Regulaminie.

 

 

 

do góry