Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UTK na Dniu Dziecka w KPRM

04.06.2018

Quiz wiedzy kolejowej, testy badające czas reakcji, makieta kolejowa i tekturowa lokomotywa do kolorowania – to niektóre atrakcje, które czekały na odwiedzających stoisko Urzędu Transportu Kolejowego podczas Dnia Dziecka „Kto Ty jesteś? Polak mały!”. W niedzielę 3 czerwca namiot UTK w ogrodach Kancelarii Premiera odwiedziły setki dzieci i rodziców zaciekawionych koleją.

Stoisko UTK odwiedziło ponad półtora tysiąca osób. W czasie imprezy mali goście mogli przekonać się czy trudno zostać maszynistą. Mieli okazję przejść przez testy np. na  aparacie Piórkowskiego  badającym szybkość ludzkich reakcji czy spróbować swoich sił na równoważni. Każdy mógł poczuć się jak maszynista i poprowadzić pociąg na makiecie kolejowej. Nie brakowało też chętnych do wzięcia udziału w quizie kolejowym. Za prawidłowe odpowiedzi zwycięzcy otrzymywali dyplom i nagrody.

Imprezę otworzył Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odwiedził również namiot UTK. Ignacy Góra, Prezes UTK przekazał szefowi KPRM najnowsze podręczniki przygotowane w ramach Kampanii Kolejowe ABC. Książki pomogą w nauce bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych. Dostosowane są do różnych grup wiekowych i będą uzupełnieniem 500 interaktywnych lekcji bezpieczeństwa prowadzonych w ramach Kampanii Kolejowe ABC. Na Kampanię udało się pozyskać prawie 24 mln zł unijnego dofinansowania.

 

 • Pracownicy UTK czekają na małych gości
  Pracownicy UTK czekają na małych gości
 • Próba utrzymania równowagi na równoważni
  Próba utrzymania równowagi na równoważni
 • Minister Michał Dworczyk otrzymał od Prezesa Ignacego Góry najnowsze podręczniki z Kampanii Kolejowe ABC
  Minister Michał Dworczyk otrzymał od Prezesa Ignacego Góry najnowsze podręczniki z Kampanii Kolejowe ABC
 • Stoisko UTK odwiedziło ponad półtora tysiąca osób
  Stoisko UTK odwiedziło ponad półtora tysiąca osób
do góry