Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejowa Kropla Krwi w UTK

08.05.2018

Kolejny raz Urząd Transportu Kolejowego organizuje akcję „Kolejowa Kropla Krwi”. W drugiej edycji można wziąć udział oddając krew 14 czerwca 2018 r. w siedzibie UTK przy Alejach Jerozolimskich 134 w Warszawie.

Po raz kolejny 14 czerwca 2018 roku o godzinie 9:00 w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego rozpocznie się akcja honorowego oddawania krwi. W tegorocznej edycji, przy okazji oddania krwi, będzie można także zobaczyć wystawy tematyczne, porozmawiać o tradycji krwiodawstwa w branży kolejowej oraz poznać innych krwiodawców wśród kolegów po fachu. Uczestnicy dowiedzą się również o najnowszych działaniach Kolejarskiej Służby Krwi, która obchodzi 55-lecie działalności. 14 czerwca to nie tylko Światowy Dzień Krwiodawcy ale również rocznica uruchomienia Kolei Warszawsko – Wiedeńskiej. Tej tematyce poświęcona będzie również wystawa w siedzibie UTK.

- Warto oddawać krew bo ratuje ona ludzkie życie – przekonuje Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. – Myślę, że nawet gdyby pojawił się tylko jeden krwiodawca, to akcja taka ma sens. Jedna osoba oddając swoją krew może uratować nawet trzy ludzkie życia. Dzieląc się krwią, każdy z nas może poczuć ogromną satysfakcję z tego, że dzięki nam inny człowiek może dostać drugą szansę – przekonuje do udziału w akcji Ignacy Góra.

Podobnie jak w zeszłym roku, swoją krew oddadzą także pracownicy urzędu. Efektem pierwszej akcji krwiodawstwa zorganizowanej w UTK, było zebranie blisko 20 litrów krwi. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mówili wtedy o sukcesie akcji wskazując, że taka ilość pozwoli pomóc prawie 130 osobom.

Tak jak w pierwszej edycji, UTK jest wspierany przez Kolejarską Służbę Krwi oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Prosimy o rejestrację uczestników poprzez formularz elektroniczny do 8 czerwca 2018 roku. Można także zgłosić swój udział telefonicznie pod numerem 22 749 15 35 w godz. 8:15-16:15.

Wszystkich zainteresowanych oddaniem krwi prosimy o  zapoznanie się z wytycznymi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa:

Zasady kwalifikowania kandydatów na dawców do oddania krwi lub jej składników

Kto nie może oddać krwi?

Jak przygotować się do oddania krwi?

  • Logo akcji Kolejowa Kropla Krwi
do góry