Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatnie dni zapisów na konferencję naukowo-techniczną w UTK

13.04.2018

Tylko do najbliższego poniedziałku, 16 kwietnia można zgłaszać uczestnictwo w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo - Technicznej „Transport Kolejowy Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. Udział w konferencji mogą wziąć uczniowie, studenci i doktoranci. Konferencję otworzy wykład związany ze stuleciem odzyskania niepodległości i roli kolei w odradzającym się państwie.

Konferencja organizowana jest w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dlatego nie zabraknie na niej odwołania do historii sprzed wieku. Szczególnie, że kolej była ważnym elementem, który pozwolił zjednoczyć Polskę. Nie brakowało oczywiście trudności w łączeniu systemów trzech zaborców. O tym w wykładzie inauguracyjnym „Polskie koleje w drodze do niepodległości – unifikacja sieci kolejowej trzech zaborców” opowie Profesor Zbigniew Tucholski z Polskiej Akademii Nauk.

Pierwsza edycja konferencji cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, studentów i doktorantów. By uczestniczyć w drugiej edycji należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. Szczegóły można znaleźć w Komunikacie nr 1 II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Technicznej Transport Kolejowy 2018: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość. Na tegoroczną edycję zapraszamy 6 czerwca 2018 r. do siedziby Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie, w Alejach Jerozolimskich 134.

- Wierzę, że wymiana wspólnych doświadczeń oraz wiedzy przyniesie wiele korzyści i umożliwi realizację wielu projektów, co bez wątpienia korzystnie wpłynie na rozwój nauki i stan polskiego kolejnictwa – do udziału w konferencji zachęca Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o nadesłanie zgłoszeń wraz z abstraktami nie później, niż do 16 kwietnia 2018 r.  Zgłoszenie można przesłać przez internet korzystając z formularza. Wzór abstraktu jest udostępniony na stronie UTK.

 

 

do góry