Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wymogi wobec pojazdów szynowo - drogowych

03.04.2018

W najnowszym stanowisku Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego zamieszczono zestawienie krajowych i europejskich wymagań dla pojazdów szynowo – drogowych. Dokument powstał, aby poprawić przejrzystość procesu dopuszczenia do eksploatacji tego typu pojazdów.

Stanowisko dotyczy  procesu weryfikacji i dopuszczenia do eksploatacji pojazdów szynowo - drogowych dojeżdżających po głównej sieci kolejowej do infrastruktury nieczynnej lub poruszających się po głównej sieci kolejowej. W takich sytuacjach  zastosowanie mają zarówno wymagania europejskie, zawarte głównie w TSI Loc&Pass (przy czym jej stosowanie nie jest obligatoryjne), jak i wymagania krajowe zawarte w Liście Prezesa UTK zgodnie z zakresem parametrów określonym w rozporządzeniu w sprawie interoperacyjności. W stanowisku można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące tych wymagań.

„Stanowisko Prezesa UTK dotyczące zasad weryfikacji w procesie dopuszczania do eksploatacji i eksploatacji pojazdów szynowo – drogowych” powstało we współpracy z jednostkami notyfikowanymi. Jest dostępne w dziale Stanowiska Prezesa UTK.

 

do góry