Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Arriva RP chce jeździć na trasie Wejherowo - Warszawa Lotnisko Chopina

27.12.2017

Do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynął wniosek Arriva RP o przyznanie otwartego dostępu na trasie krajowej Wejherowo – Warszawa Lotnisko Chopina – Wejherowo.

Arriva RP deklaruje gotowość uruchomienia połączenia na trasie Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia od 10 grudnia 2018 r.  Natomiast od 13 grudnia 2020 r. na trasie Wejherowo – Warszawa Lotnisko Chopina.

Wniosek o otwarty dostęp wpłynął do Urzędu Transportu Kolejowego 18 grudnia 2017 r. i został dziś opublikowany w dziale Otwarty dostęp krajowy / Powiadomienia.

Zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) Nr 869/2014 organ regulacyjny niezwłocznie publikuje na swojej stronie internetowej powiadomienie dokonane przez wnioskodawcę, z wyjątkiem wszelkich informacji wrażliwych z handlowego punktu widzenia. W związku z otrzymaniem od Arriva wniosku o przyznanie otwartego dostępu została wszczęta stosowna procedura przewidziana rozporządzeniem.

Tryb postępowania w związku z otrzymaniem wniosku opisany jest w usłudze Otwarty dostęp dla pasażerskich krajowych przewozów kolejowych.

do góry