Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczne spotkanie Railway Business Forum

11.12.2017

W Sali Lustrzanej Stacji Muzeum odbyło się świąteczne spotkanie członków Railway Business Forum. Życzenia świąteczne członkom RBF złożyli zaproszeni goście, m.in.: Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk oraz Prezes Urzędu Transportu Kolejowego Ignacy Góra.

Minister Adamczyk zapewnił, że Ministerstwo będzie wspierać wysiłki przedsiębiorców w realizacji ofensywy inwestycyjnej tak, by zrealizować plan pełnego wykorzystania środków unijnych przeznaczonych na kolejnictwo w nowej perspektywie. Prezes UTK przypomniał, że poprzedni rok był jednym z najbardziej bezpiecznych na kolei. Podobnie będzie z rokiem 2017, chociaż są sytuacje które budzące niepokój m.in. wzrastająca liczba przypadków kiedy maszyniści pomijali miejsca, w których powinni się zatrzymać.

- Rok 2017 zakończy się ze świetnym wynikiem, ponad 300 mln przewiezionych pasażerów – poinformował Ignacy Góra.  - Pozytywny trend w przewozach pasażerskich jest zauważalny od dłuższego czasu. Jednak to co w tym roku pozytywnie zaskoczyło, to zauważalne wzrosty w przewozach towarowych - dodał.

Railway Business Forum jest związkiem pracodawców działającym na rzecz integracji środowiska kolejowego. Reprezentującą interesy przedsiębiorstw i spółek kolejowych w kontaktach ze związkami zawodowymi pracownikami, organami władzy i administracji państwowej oraz europejskiej. Obecnie liczy blisko 100 członków.

  • Prezes UTK - Ignacy Góra i Przewodniczący Zarządu RBF - Adrian Furgalski witają przybyłych
  • Ignacy Góra i Adrian Furgalski podczas świątecznego spotkania
  • Prezes UTK - Ignacy Góra składa życzenia zgromadzonym
do góry