Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Życzenia z okazji Dnia Kolejarza

24.11.2017

 

Szanowni Państwo, Drodzy Kolejarze,

Święto Kolejarza odwołuje się do bogatych tradycji i etosu pracy na kolei. Wszystkim pracującym na kolei składam wyrazy uznania za sumienną służbę i profesjonalizm.

Dziękuję za Państwa poświęcenie i zaangażowanie, któremu dajecie wyraz każdego dnia.

Dziękuję również Państwa Rodzinom za wyrozumiałość i wsparcie, którego udzielacie swoim bliskim - Kolejarzom.

Kolej w Polsce zmienia się na naszych oczach. Zauważają to także jej klienci. Pokazują to jasno statystyki zbierane przez Urząd Transportu Kolejowego. W tym roku koleją pojedzie ponad 300 mln pasażerów. Pierwszy raz od wielu lat wzrasta też masa przewiezionych towarów.

Chciałbym podkreślić też inną ważną rzecz. Kolej z roku na rok staje się bezpieczniejsza. Maleje liczba wypadków, a co najważniejsze zmniejsza się też liczba zabitych i rannych. Bezpieczeństwo powinno być priorytetem dla każdego kolejarza: dyżurnego ruchu i maszynisty, pracownika warsztatowego i rewidenta taboru, czy specjalisty od rozkładów jazdy.

Pozytywne zmiany na kolei – przyciąganie nowych klientów i wzrost bezpieczeństwo - są pochodną jakości w transporcie kolejowym. Jakości, która tworzona jest Państwa codzienną służbą. Za tę służbę serdecznie Państwu dziękuję.

Wszystkim Kolejarzom życzę powodzenia w realizacji planów zawodowych i osobistych, zadowolenia z wykonywanej pracy, rozwoju Państwa firm, a przede wszystkim szacunku ze strony pasażerów i klientów kolei za Państwa pracę.

Ignacy Góra

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego

 

 

 

 

do góry