Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja oraz finał konkursu „Kultura Bezpieczeństwa”

22.11.2017

Zapraszamy do udziału w II Konferencji Kultury Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, która będzie podsumowaniem organizowanego po raz drugi Konkursu „Kultura Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”.

Gala odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godz. 17:00 w Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej przy ulicy Koszykowej 75 w Warszawie.

II edycja Konkursu „Kultura Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym” została ogłoszona 3 lipca 2017 r. z myślą o Sygnatariuszach „Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”. Zadaniem uczestników było przedstawienie działań podjętych w celu podwyższenia bezpieczeństwa transportu kolejowego.

W drugiej edycji  konkursu uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach:

  • rozwiązanie techniczne,
  • rozwiązanie systemowe,
  • czynnik ludzki – edukacja,
  • pasażer z niepełnosprawnością,
  • praca dyplomowa.

Celem Konkursu jest rozpowszechnienie dobrych praktyk związanych z promowaniem kultury bezpieczeństwa oraz możliwość wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Nagrodzenie najbardziej aktywnych przedsiębiorców ma spowodować wzrost motywacji w dążeniu do poprawy bezpieczeństwa w transporcie kolejowym.

- Przystąpienie do konkursu świadczy o traktowaniu kwestii bezpieczeństwa jako nadrzędnego dobra oraz włączeniu się w proces kreowania nieszablonowych rozwiązań w tym obszarze - podkreśla Ignacy Góra, Prezes UTK.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych zgłoszeń otrzymają statuetki kultury bezpieczeństwa. Laureaci, będący jednocześnie sygnatariuszami „Deklaracji”, otrzymają również możliwość posługiwania się złotym logotypem kultury bezpieczeństwa.

Do uczestnictwa w Konferencji zapraszamy wszystkich Sygnatariuszy Deklaracji. Udział w tym wydarzeniu stanowi wyraźny sygnał aktywnego włączenia się w kreowanie i promowanie bezpiecznej kolei, podjęcia współpracy na rzecz rozwoju kultury bezpieczeństwa oraz wdrażania zasad stojących u podstaw tej koncepcji w ramach prowadzonej przez podmioty rynku kolejowego działalności.

W celu potwierdzenia udziału w uroczystości prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 22 749 14 57 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: malgorzata.michalik@utk.gov.pl.

 

do góry