Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe szkolenie w Akademii Wiedzy Kolejowej

09.11.2017

Czym jest system normalizacji dobrowolnej, a czym obligatoryjnej? Jakie są zadania i kompetencje Komitetu Technicznego 138 ds. Kolejnictwa? Jakie są prawa i obowiązki Polskiego Komitetu Normalizacyjnego na szczeblu europejskim i międzynarodowym? Na te i inne pytania odpowie szkolenie „Normalizacja dla kolejnictwa” zorganizowane 14 grudnia 2017 r. w ramach Akademii Wiedzy Kolejowej.

Szkolenie organizowane będzie przy współpracy przedstawicieli Polskiego Komitetu Normalizacyjnego: Teresy Sosnowskiej - Dyrektora Wydziału Prac Normalizacyjnych PKN, Iwony Łosiewicz - Kierownika Sektora Logistyki Transportu i Opakowań oraz Sektora Usług PKN oraz Artura Staśkiewicza - Zastępcy Dyrektora Działu Prawnego PKN.

Podczas szkolenia omówione zostaną zasady systemu normalizacji dobrowolnej na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym. Przedstawimy prawa i obowiązki PKN jako pełnego członka organizacji normalizacyjnych na szczeblu europejskim
i międzynarodowym. Następnie omówimy zadania i kompetencje Komitetu Technicznego 138 ds. Kolejnictwa. Przedstawimy charakterystykę programu prac normalizacyjnych oraz w jaki sposób można aktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia norm. Zaprezentujemy podstawowe informacje o systemie normalizacji dobrowolnej i różnicach pomiędzy systemem obligatoryjnym a dobrowolnym. Jako ostatnie omówiony  zostanie  system normalizacji dobrowolnej oraz różnice pomiędzy systemem obligatoryjnym a dobrowolnym Dodatkowo wskażemy na przykładach, jak odwoływać się do norm w aktach prawnych i dokumentach.

Na szkolenie można zapisać się pod adresem https://akademia.utk.gov.pl/index.php?page=edit_szkolenie&id=20

Szczegółowy program szkoleń dostępny jest na stronie Akademii. Materiały ze wszystkich szkoleń dostępne są na stronie Archiwum.

Przypominamy, że od października 2017 r. obowiązuje nowy regulamin Akademii Wiedzy Kolejowej, z którym można się zapoznać na stronie Akademii w zakładce Regulamin.

 

do góry