Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prezes UTK apeluje do przewoźników kolejowych w sprawie ulgowych przejazdów dla uczniów

05.10.2017

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zwrócił się z prośbą do wszystkich przewoźników o tymczasowe uznawanie zaświadczeń wystawianych przez szkoły na równi z legitymacjami szkolnymi. W przypadku braku honorowania zaświadczeń wielu uczniów nie będzie mogło korzystać z ulgowych przejazdów koleją.

Inicjatywa ma związek z problemami, jakie mają niektóre szkoły z wystawianiem legitymacji szkolnych. W tym roku wiele placówek zmienia nazwę, a nie do wszystkich dotarły na czas pieczęcie niezbędne do wystawiania lub przedłużania ważności legitymacji szkolnych.

Brak legitymacji lub jej nieważność (do 30 września każdego roku należy przedłużyć ważność legitymacji) uniemożliwia skorzystanie z ulg kolejowych. Dlatego Prezes UTK zwrócił się do wszystkich pasażerskich przewoźników kolejowych z prośbą o tymczasowe uznawanie zaświadczeń wystawianych przez szkoły potwierdzających status ucznia. – W tej  szczególnej sytuacji, zwracam się z prośbą, by na określony czas, np. do końca listopada 2017 r., wyjątkowo przyjąć zasadę uznawania zaświadczeń wystawianych przez szkoły, na potrzeby potwierdzenia statusu ucznia – napisał Ignacy Góra, Prezes UTK w piśmie skierowanym do przewoźników kolejowych.

 

 

 

do góry