Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leo Express zmienia rozkład jazdy planowanego połączenia międzynarodowego

05.09.2017

Czeski przewoźnik Leo Express zmienił wniosek o przyznanie otwartego dostępu na trasie międzynarodowej Praha hl. n. – Kraków Główny – Praha hl. n.

24 sierpnia 2017 r. Urząd Transportu Kolejowego otrzymał zmianę powiadomienia o planowanych nowych kolejowych przewozach pasażerskich na trasie międzynarodowej.

Przewoźnik planuje wykonywać przewozy od 10 grudnia 2017 r. do 9 grudnia 2022 r. Leo Express a.s. przedstawił nowy rozkład jazdy. Pociąg z Pragi ma planowo wyjeżdżać o godzinie 16:10, a do Krakowa dojeżdżać o 23:10. W drogę powrotną pociąg miałby wyruszyć  nad ranem o 4:44, by dojechać do Pragi przed południem. Trasa w wersji preferowanej przez Leo Express ma 534 km, z czego tylko ok. 150 km przebiega przez terytorium Polski.

Leo Express a.s. podał  też dwa alternatywne warianty tras wraz z nowymi rozkładami jazdy, którymi jest zainteresowany w przypadku braku możliwości przepustowych na trasie pierwotnej. W obu wariantach trasa alternatywna jest trochę dłuższa i wynosi odpowiednio 596 km i 557 km.

Zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) Nr 869/2014 Urząd Transportu Kolejowego niezwłocznie publikuje na swojej stronie internetowej powiadomienie nadesłane przez wnioskodawcę. W związku z dokonaniem przez LEO Express a.s. zmian w treści powiadomienia, czterotygodniowy termin na wniesienie wniosku o badanie równowagi ekonomicznej dla podmiotów uprawnionych biegnie od nowa tj. od 1 września 2017 r. czyli od daty publikacji aktualizacji powiadomienia.

Tryb postępowania w związku z otrzymaniem powiadomienia o planowanych nowych międzynarodowych przewozach pasażerskich opisany jest w karcie usługi Otwarty dostęp dla pasażerskich międzynarodowych przewozów kolejowych.

 

do góry