Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci poznały pracę inspektorów UTK

22.08.2017

Jak inspektorzy Urzędu Transportu Kolejowego sprawdzają stan torowiska i warunki w wagonie? W trakcie akcji „Stacja Dzieci” pod patronatem UTK, a zorganizowanej przez Stację Muzeum w Warszawie ponad dwadzieścioro dzieci miało okazję zobaczyć na czym polega praca inspektora Urzędu. W przedostatnim tygodniu wakacji dzieci wcielają się tu w różne zawody.

W tym tygodniu w Stacji Muzeum dzieci mają okazję poznać pracę przedstawicieli wielu zawodów: policjanta, listonosza, dziennikarza czy inspektora Urzędu Transportu Kolejowego. Pracownicy UTK zaprezentowali sprzęt, z którego korzystają na co dzień. Dzieci otrzymały „formularze kontroli” i ruszyły na inspekcję. W wagonie motorowym sprawdziły temperaturę i wilgotność oraz zmierzyły głośność. Nie zabrakło też kontroli infrastruktury. Dzięki toromierzowi uczestnicy zajęć mogli się przekonać czy muzealny tor spełnia wszystkie wymogi.

Zajęcia w ramach „Stacji Dzieci” były doskonałą okazją by przypomnieć najmłodszym zasady bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Kształtowanie odpowiednich postaw wśród dzieci to jedno z istotnych działań UTK. Urząd prowadzi „Kampanię Kolejowe ABC” – to wyjątkowe lekcje kolejowego bezpieczeństwa. Na ich prowadzenie UTK pozyskał w tym roku ponad 23 mln złotych z funduszy unijnych.

 • Zaczyna się kontrola w wagonie
  Zaczyna się kontrola w wagonie
 • Temperatura w wagonie motorowym była wysoka
  Temperatura w wagonie motorowym była wysoka
 • Inspektorzy UTK opowiadali o swojej pracy
  Inspektorzy UTK opowiadali o swojej pracy
 • Dzieci wypełniały "protokół kontroli"
  Dzieci wypełniały "protokół kontroli"
 • Kontrola stanu torowiska przy pomocy toromierza
  Kontrola stanu torowiska przy pomocy toromierza
 • Trzeba było trochę wysiłku by odczytać wskazania toromierza
  Trzeba było trochę wysiłku by odczytać wskazania toromierza
do góry