Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UTK na Moto Safety Day w Gdyni

01.08.2017

Podczas tegorocznego Moto Safety Day stoisko Urzędu Transportu Kolejowego cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Wydarzenie promujące bezpieczeństwo wśród obecnych i przyszłych uczestników ruchu drogowego odbyło się w Gdyni w sobotę 29 lipca.

Impreza przyciągnęła wielu przyszłych i obecnych kierowców. Jednym z elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego jest odpowiednie zachowanie kierujących na przejazdach kolejowych. Nieomal w każdym przypadku wypadki w tych miejscach zdarzają się z winy kierowców. Frekwencja na stoisku UTK pokazała, że w ciekawy sposób zachęcamy dzieci i dorosłych do bezpiecznego poruszania się na obszarach stacji, przystanków i przejazdów kolejowych.

Wszyscy, od najmłodszych do najstarszych, mogli wziąć udział w quizie kolejowym, sprawdzić swój refleks, umiejętność utrzymania równowagi czy siłę głosu na decybelomierzu. Odwiedzający uczestniczyli także w konkursach przygotowanych przez organizatorów oraz partnerów wydarzenia, w tym w konkursie dla dzieci i dorosłych z zakresu bezpieczeństwa na obszarach kolejowych zorganizowanym przez UTK. Była to idealna okazja, by w czasie wakacji przypomnieć wszystkim, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

  • Stoisko UTK cieszyło się dużym zainteresowaniem
  • Quiz kolejowy dla dzieci
  • Badanie możliwości utrzymania równowagi
  • Pracownicy UTK
  • Stoisko UTK
  • Konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na kolei
do góry