Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole wakacyjnych pociągów

24.06.2017

Pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego rozpoczęli cykl kontroli pociągów wakacyjnych. Do końca sierpnia szczególnemu nadzorowi zostaną poddane dziesiątki składów, w tym pociągi przewożące grupy kolonijne. Jak co roku celem UTK jest zapewnienie bezpiecznej i komfortowej podróży wszystkim udającym się na wakacyjny odpoczynek.

Od pierwszego dnia wakacji Prezes Urzędu Transportu Kolejowego rozpoczął dodatkowe, wzmożone kontrole pociągów pasażerskich. Inspektorzy UTK sprawdzą przede wszystkim zagadnienia związane z bezpieczeństwem i komfortem podróżowania.  - Wakacje to czas odpoczynku i relaksu, ale też okres częstych podróży. Z usług kolei skorzystają tysiące podróżnych, w tym zorganizowane grupy dzieci i młodzieży jadące na kolonie. Zadbamy o to by każdy bezpiecznie dotarł do miejsca upragnionego odpoczynku – zapewnia Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Pierwszy dzień wakacji był dla inspektorów UTK szczególnie pracowity. Kontroli poddano 19 pociągów kursujących m.in. na trasach: Poznań – Kraków, Przemyśl – Szczecin, Gdynia – Wrocław czy Kołobrzeg – Kraków. Widać, że z roku na rok poprawia się jakość usług na kolei. W większości pociągów nie wykryto uchybień lub były to drobne błędy. Poważne naruszenia bezpieczeństwa zdarzają się co raz rzadziej.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości podejmowana będzie natychmiastowa interwencja. Przewoźnicy będą zobowiązani usunąć nieprawidłowości i przedstawić Prezesowi Urzędu Transportu Kolejowego dowody potwierdzające wyeliminowanie naruszeń.

Bezpieczeństwo pasażerów oraz jakość realizowanych przewozów kolejowych jest jednym z obszarów poddawanych szczególnemu nadzorowi. Rozpoczęte działania będą trwały przez cały okres wakacyjny, a ich wyniki szczegółowo analizowane.

 

 

  • Termoment elektroniczny
  • Miernik poziomu dźwięku
do góry