Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Efekty akcji „Kolejowa Kropla Krwi”

30.05.2017

Blisko 20 litrów zebranej krwi, która może pomóc prawie 130 osobom – to efekt pierwszej akcji krwiodawstwa zorganizowanej w Urzędzie Transportu Kolejowego. ”Kolejowa Kropla Krwi ” - zdaniem fachowców – odniosła pełny sukces.

Pracownicy UTK oraz kolejarze z całej Polski wzięli udział w akcji „Kolejowa Kropla Krwi”  organizowanej przez pracowników UTK. 19,35 litra – dokładnie tyle krwi pojechało do Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa wprost z budynku przy Alejach Jerozolimskich 134 w Warszawie. - W siedzibie UTK zebrano krew, która pozwoli pomóc prawie 130 osobom, co świadczy o niewątpliwym sukcesem akcji. Liczymy na dalsze edycje. – podsumowali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

- Warto oddawać krew. Krew ratuje ludzkie życie. Dziś po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Urzędzie Transportu Kolejowego akcję honorowego oddawania krwi. Akcję robimy dzisiaj wspólnie z Kolejową Służbą Krwi – powiedział Ignacy Góra, prezes UTK. - Myślę, że nawet gdyby jedna osoba chciała oddać krew, to akcja taka ma sens. Jedna osoba oddając swoją krew może uratować nawet trzy ludzkie życia.

- We wszystkich krajach rozwiniętych prawie zawsze występuje niedobór krwi. W tych samych krajach jest także ogromna ilość zdrowych  ludzi, którzy swoją krwią mogą się podzielić. Niestety dotarcie do większości osób, mimo licznych kampanii promujących Honorowe Krwiodawstwo, nadal nie jest takie proste – mówi Paweł Rolek – pomysłodawca i organizator akcji. - Niedobór wszystkich rodzajów krwi występuje w czasie szczytowych okresów letnich i zimowych, dlatego tuż przed wakacjami letnimi postanowiliśmy ruszyć z nową akcją „Kolejowa Kropla Krwi w UTK”.

Akcja krwiodawstwa była cenną okazją do zwiększenia świadomości publicznej o znaczeniu darowizny krwi i inspirowania większej liczby osób do regularnego jej oddawania. „Kolejowa Kropla Krwi” została zorganizowana przez UTK we współpracy z Kolejarską Służbą Krwi oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

W imieniu swoim oraz wszystkich potrzebujących i ich rodzin, serdecznie dziękujemy Kolejarskiej Służbie Krwi oraz Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa za zaangażowanie i przyłączenie się do organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego akcji krwiodawstwa. Równocześnie dziękujemy za wzięcie udziału w I Edycji Kolejowej Kropli Krwi wszystkim, którzy tego dnia oddali krew i zostali Honorowymi Dawcami Krwi.

 Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego

Paweł Rolek, zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Kolejowego

 

do góry