Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozy intermodalne – I kwartał 2017 r.

25.05.2017

Pierwszy kwartał 2017 roku był bardzo dobry dla transportu intermodalnego. Od stycznia do marca przewoźnicy kolejowi przetransportowali blisko 258,7 tysiąca sztuk jednostek, co stanowiło blisko 394 tysiące TEU. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku ich liczba wzrosła o 25,20% (wg TEU o 27,22%).

Łączna masa w przewozach intermodalnych w I kwartale 2017 roku wyniosła 3,560 mln ton, a wykonana praca przewozowa blisko 1,3 mld tonokilometrów. Udział przewozów intermodalnych w rynku kolejowym osiągnął poziom 6,56% (wg masy) i 10,5% (wg wykonanej pracy).

W I kwartale 2017 roku kolejowe przewozy intermodalne realizowało 14 licencjonowanych przewoźników, w tym: PKP Cargo S.A., PKP LHS Sp. z o.o., Lotos Kolej Sp. z o.o., DB Cargo Polska S.A., CTL Logistics Sp. z o.o., Rail Polska Sp. z o.o., Captrain Polska Sp. z o.o., Polzug Intermodal Polska Sp. z o.o.,  Ecco Rail Sp. z o.o., Eurotrans Sp. z o.o., Freightliner PL Sp. z o.o., Koleje Czeskie Sp. z o.o., LTE Polska Sp. z o.o. oraz Pol-Miedź Trans Sp. z o.o.

Najnowsze dane kwartalne dotyczące kolejowych przewozów intermodalnych dostępne cyklicznie na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego w zakładce Statystyka przewozów towarowych.

do góry