Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejowa Kropla Krwi

17.05.2017

Urząd Transportu Kolejowego rozpoczyna akcję „Kolejowa Kropla Krwi”. W pierwszej edycji akcji można wziąć udział już 29 maja oddając krew w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego przy Alejach Jerozolimskich 134 w Warszawie.

Życie jest wspaniałym darem. Każdego dnia staramy się, aby było wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdą chwilę chcemy przeżyć jak najlepiej. Każdego dnia walczymy o to, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym.

Zbliżający się okres letni niesie wiele okazji do aktywnego spędzania czasu ze znajomymi i rodziną. Niestety jest to również okres, w którym zwiększa się liczba zagrożeń. Znacznie wzrasta wtedy zapotrzebowanie na krew, bez której ludzkie życie - tak cenne dla każdego z nas - może być zagrożone.

29 maja 2017 r. o godzinie 9:00  w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego odbędzie się niezwykła akcja honorowego oddawania krwi. Przy tej okazji będzie można porozmawiać o tradycji krwiodawstwa w branży kolejowej, zapoznać się z historią Kolejarskiej Służby Krwi, dowiedzieć się o ich najnowszych działaniach oraz poznać innych krwiodawców wśród kolegów po fachu.

- Tego dnia Honorowymi Dawcami Krwi zostaną między innymi pracownicy Urzędu, z którymi współpracujecie Państwo na co dzień. Chcemy podzielić się naszą krwią z potrzebującymi, bezinteresownie pomóc i w bardzo konkretnym działaniu okazać naszą solidarność. Dzięki nam ktoś może zyskać drugą szansę – wskazuje Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

W akcji uczestniczy również Kolejarska Służba Krwi oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 - Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do naszej akcji. Dzieląc się krwią, każdy może poczuć satysfakcję, że być może uratował życie innego człowieka – do honorowego oddawania krwi namawia Ignacy Góra.

W związku z ograniczoną liczbą osób, jaką możemy gościć w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestników poprzez stronę internetową Akademii UTK do 25 maja 2017 r. Rrejestracji można dokonać również telefonicznie pod numerem 22 749 1460 w godz. 8:15-16:15.

Wszystkich zainteresowanych oddaniem krwi prosimy o zapoznanie się z wytycznymi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa:

Zasady kwalifikowania kandydatów na dawców do oddania krwi lub jej składników

Kto nie może oddać krwi?

Jak przygotować się do oddania krwi?

do góry