Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Pasażera w Bydgoszczy

12.05.2017

W najbliższy poniedziałek, 15 maja 2017 r., na dworcu Bydgoszcz Główna odbędzie się akcja Dzień Pasażera. Organizatorem jest Urząd Transportu Kolejowego, który zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska w godzinach 12:00–16:00.

Podczas wydarzenia pracownicy Urzędu będą informować zainteresowanych o szczegółach dotyczących podróży pociągiem i wyjaśnią problemy związane z prawami pasażerów kolei. Podróżni będą mogli podzielić się swoimi opiniami na temat współczesnej kolei oraz wypełnić ankietę dotyczącą usług świadczonych na dworcach i w pociągach. Wyświetlane będą także krótkie filmy animowane dotyczące podstawowych praw pasażerów.

Do odwiedzenia stoiska zapraszamy także wszystkie osoby niepełnosprawne, głuche i niedosłyszące. Będą one mogły obejrzeć filmy o prawach pasażerów przetłumaczone na Polski Język Migowy (PJM). Obecny będzie pracownik biegle posługujący się PJM, który udzieli odpowiedzi na każde pytanie. 

Podczas wydarzenia będą również dostępne ulotki informacyjne w języku Braille’a, które zostały przygotowane w  współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych AGH.

Więcej informacji o akcji Dzień Pasażera znajdziesz tu.

do góry