Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie z funkcjonowania obiektów infrastruktury usługowej

04.04.2017

Akademia UTK przypomina o terminie szkolenia z funkcjonowania obiektów infrastruktury usługowej. Szkolenie skierowane jest do operatorów obiektów infrastruktury usługowej.

Zajęcia odbędą się w czwartek, 06 kwietnia 2017 r., od godziny 10:00, w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 134 - budynek Eurocentrum, wejście Gamma, 12. piętro, w sali „Luxtorpeda”.

30 grudnia 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw. Od 9 grudnia 2017 r. zaczynają obowiązywać przepisy o udostępnianiu obiektów infrastruktury usługowej. Do tego czasu operatorzy obiektów powinni opracować regulaminy udostępniania obiektów oraz statuty.

To dobry moment na dyskusję o funkcjonowaniu obiektów, uprawnieniach przewoźników do korzystania z obiektów oraz na omówienie roli w tym obszarze Prezesa UTK.

Podczas warsztatów przedstawiona będzie propozycja wzoru statutu obiektu. Istotne też będzie zebranie postulatów o kształcie rejestru obiektów infrastruktury usługowej, który ma utworzyć Prezes UTK oraz omówienie zasad przekazywania przez operatorów danych o obiektach.

Informacje o warsztatach można znaleźć tutaj.

Przewidujemy transmisję ze szkolenia.

do góry