Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przypominamy o szkoleniu z nowelizacji Ustawy o transporcie kolejowym

21.02.2017

Akademia UTK przypomina, że w najbliższy czwartek 23 lutego odbędzie się szkolenie z nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym i określonych w niej nowych kompetencjach Prezesa UTK.

Warsztaty odbędą się w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 134 - budynek Eurocentrum, wejście BETA, 1. piętro, w salach „Słońce” i „Ziemia”.

30 grudnia 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o zmianie ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw. To największa od lat zmiana w obszarze transportu kolejowego. Zaimplementowano dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/34/UE z dnia 21 listopada 2012 r. w sprawie utworzenia jednolitego europejskiego obszaru kolejowego.

Ustawa wprowadza wiele istotnych zmian dla funkcjonujących na rynku kolejowym podmiotów i pojawią się też nowe podmioty tj. aplikant oraz operator obiektów infrastruktury usługowej. Wraz z wprowadzeniem nowych podmiotów na rynek kolejowy pojawiły się nowe regulacje i kompetencje Prezesa UTK.

W ramach szkolenia słuchacze poznają stanowisko Prezesa UTK w kluczowych obszarach dotyczących regulacji rynku i bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Zostaną również omówione zmiany jakie dotyczą przewoźników kolejowych, zarządców infrastruktury, użytkowników bocznicy kolejowych, jak również nowe obowiązki i uprawnienia dla operatorów obiektów infrastruktury usługowej, aplikantów.

Zapisy na szkolenie zostały już zakończone.

do góry