Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Piątki z UTK” – podsumowanie spotkań w 2016 r.

02.02.2017

Niemal 80 spotkań w 2016 roku, najwięcej we Wrocławiu – taki jest bilans akcji „Piątki z UTK” organizowanej regularnie w co drugi piątek. Spotkać się może każdy, kto jest zainteresowany zarówno problemami transportu kolejowego, jak i funkcjonowaniem samego Urzędu.

Od grudnia 2015 r. w Urzędzie Transportu Kolejowego organizujemy  spotkania pod hasłem „Piątki z UTK”. Podczas „Piątków” pracownicy Departamentu Nadzoru oraz Oddziałów Terenowych są gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania.  W ubiegłym roku poruszane były zagadnienia dotyczące m. in. interpretacji przepisów prawa, nieprawidłowości wykazanych podczas kontroli czy zasad nadzoru nad pracą komisji kolejowych. Istotnymi kwestiami poruszanymi na spotkaniach były zagadnienia dotyczące np. Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS) w przedsiębiorstwach kolejowych czy roli pełnomocnika ds. przewozu towarów niebezpiecznych. Wśród omawianych zagadnień znalazły się też kwestie zasad wprowadzania wyrobów kolejowych na rynek, utrzymania pojazdów czy licencji maszynisty.

- Jesteśmy otwarci na wszystkich korzystających z usług kolei, nie tylko związanych z nią zawodowo. Chcemy podzielić się swoją wiedzą, wyjaśniać wątpliwości i pomagać rozwiązywać problemy. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniach „Piątki z UTK” również w tym roku – wciąż pozostajemy do państwa dyspozycji – zapewnia Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Z uwagi na duże zainteresowanie spotkaniami zachęcamy do umawiania się na wizyty indywidualne w ramach spotkań z cyklu „Piątki z UTK”. Na stronie internetowej Urzędu zamieściliśmy formularz, dzięki któremu każdy zainteresowany może zarezerwować termin swojej wizyty.

 

do góry