Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W ferie zimowe warto już myśleć o wakacjach

23.01.2017

Rozpoczął się okres ferii zimowych. To dobra okazja, by przewoźnicy pomyśleli już teraz o letnich wakacjach i o odpowiednim dopasowaniu oferty. Urząd Transportu Kolejowego przeanalizował letnią ofertę kolei. Polecamy ją uwadze wszystkich przewoźników tak, aby latem 2017 roku wszyscy pasażerowie dobrze wspominali wakacyjne podróże koleją.

W raporcie przygotowanym przez UTK dotyczącym oferty wakacyjnej można zauważyć kilka trendów. Kolej zapewniała lepsze połączenia do miejsc turystycznych. W 2016 roku dużą rolę odegrało też organizowanie bezpiecznych przewozów dla uczestników imprez o charakterze masowym (m.in. Światowe Dni Młodzieży), czy współpraca przewoźników z instytucjami odpowiadającymi za rozwój turystyki i kultury regionów.

Przypominamy, że planując regularne przewozy wakacyjne w 2017 r. przewoźnicy nie muszą występować do Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego z wnioskiem o wydanie decyzji w sprawie przyznania otwartego dostępu.

Liczymy na to, że oferty przewoźników w nadchodzącym sezonie letnim 2017 r. będą w jeszcze większym stopniu dostosowane do potrzeb podróżnych. Jak było w 2016 roku można zobaczyć w analizie UTK. Można ją pobrać tutaj.

do góry