Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przypomnienie o szkoleniu w ramach Akademii UTK

13.12.2016

Akademia UTK przypomina o terminie szkolenia „Licencja i Świadectwo maszynisty. Szkolenie w zakresie składania wniosków o wymianę prawa kierowania na licencje maszynisty, rozwianie wątpliwości co do wydawania świadectw oraz rozszerzania świadectwa maszynisty”.

Warsztaty odbędą się w czwartek, 15 grudnia 2016 r., w godzinach 10:00 – 15:45 w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 134 - budynek Eurocentrum, wejście Gamma, 12. piętro, w sali „Luxtorpeda”.

Szkolenie ma na celu przybliżenie uczestnikom rynku kolejowego specyfiki postępowania administracyjnego w sprawie wydania licencji maszynisty, z wyszczególnieniem trybu przeznaczonego dla osób posiadających uprawnienia do prowadzenia pojazdów kolejowych oraz zaleceń dla podmiotów działających w imieniu wnioskodawców. Omówiony zostanie także proces wydawania świadectwa maszynisty oraz rozszerzania uprawnień w nim zawartych. Na zakończenie warsztatów planowana jest dyskusja, mająca na celu wymianę doświadczeń, poznanie spraw problematycznych podmiotów rynku kolejowego oraz wypracowanie wspólnych dobrych praktyk w zakresie dotyczącym uprawnień maszynistów.

Informacje o warsztatach można znaleźć pod tym linkiem. Przewidujemy transmisję online ze szkolenia.

do góry