Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jak uzyskać licencję na przewozy kolejowe?

01.12.2016

Zapraszamy przewoźników, którzy chcą rozszerzyć lub zmienić zakres dotychczasowej działalności oraz tych przedsiębiorców, którzy zamierzają od początku ubiegać się o taką licencję, w środę 7 grudnia na Dzień Otwarty w Urzędzie Transportu Kolejowego.

Podczas kolejnego spotkania przedstawiciele Wydziału Kosztów i Licencji Departamentu Regulacji Rynku Kolejowego będą do Państwa dyspozycji w godzinach pracy Urzędu (od 8.15 do 16.15), udzielą porad oraz odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące udzielania licencji przewoźnika kolejowego. Jest to doskonała okazja do rozwiania Państwa wątpliwości w zakresie:

  • jakie dokumenty należy złożyć i jak je prawidłowo wypełnić?
  • jakie są obowiązki licencjonowanego przewoźnika?
  • jak prawidłowo poinformować Urząd o zmianie danych?
  • jakie są przesłanki do cofnięcia/zawieszenia licencji?
  • jak rozszerzyć dotychczasową działalność?
  • co się zmieni po wejściu w życie nowelizacji Ustawy o transporcie kolejowym?

Dzień Otwarty w UTK pod hasłem „Jak uzyskać licencję na przewozy kolejowe?” odbędzie się 7 grudnia  2016 r. w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich 134, wejście Gamma, 12. piętro.

Istnieje również możliwość ustalenia indywidualnych godzin spotkań. W takim przypadku prosimy o bezpośredni kontakt z sekretariatem Departamentu Regulacji Rynku Kolejowego (tel. 22 749 15 50, email utk@utk.gov.pl).

do góry